"Kolory życia" Ewa Domańska wyd. Psychoskok

Zapowiedź patronacka

Jeśli” masz ochotę na dawkę dobrej energii, przesłanie z humorem, trochę głębokich refleksji, szczyptę cynizmu, a to wszystko okraszone muzycznym collage’em, to zapraszam w wyjątkową podróż”. Kolory życia to autobiografia niewidomej kobiety. Bohaterka jest dziennikarką, artystką i kompozytorką. Wytrwale realizuje pasje, podąża za marzeniami, choć droga do nich jest kręta. Na swoim przykładzie pokazuje jak porażkę przekuć w sukces i jak czerpać dobro z trudnych lekcji. Do książki dołączone jest CD z piosenkami autorki. Słuchacze znajdą tu wiele ciekawych muzycznych akcentów: poezję śpiewaną, jazz a nawet zaśpiewaną z niezwykłą pasją Pustkę w stylu rockowym. Jak sama śpiewa w piosence taka jestem potrafi być romantyczna, nieprzewidywalna i liryczna. Zabiera słuchaczy w niemal 45 minutową podróż po nastrojach emocjach wzruszeniach i refleksjach, którymi wszyscy możemy się zachwycić.

 

 

Nowy patronat: Katarzyna Enerlich "Prowincja pełna szeptów"

Książki Katarzyny Enerlich, a szczególnie seria Prowincja… podbiły serca Czytelników. Losy Ludmiły i jej patchworkowej rodziny tak bardzo nas wciągnęły, że domagamy się wciąż o więcej i więcej. Można by rzec, że w ten sposób powstaje pierwsza polska współczesna saga. Katarzyna Enerlich  opisuje zmagania współczesnej polskiej kobiety: uczuciowe, zawodowe, życiowe.

Ludmiła na naszych oczach rozwija się, dojrzewa, otwarta na przyjaźnie i ludzi staje się gawędziarką przybliżającą nam opowieści z dawnych Prus Wschodnich i dzisiejszych Mazur.

Nasze życie ma bowiem sens tylko w tym, ile dobrego włożymy w naszą duszę i na ile potrafimy jej rozkwitnąć. To jedyny bagaż, jaki jest potrzebny do tego, by pokochać siebie.

 

Wiadomość z Syberii spada na Ludmiłę jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Czy znajdzie siły, by wrócić do normalnego życia?

W książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zamieszkują rubieże naszego świata. Mazury, Podlasie czy daleką Syberię - w tych i innych miejscach zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały ludziom odzyskać zdrowie a czasami szczęście.

Czy to one pomogą Ludmile, a może miłość jej córeczki? I jaki udział będzie w tym miał pewien rzadki syberyjski kamień, czaroit? 

 

PREMIERA: 18.06.2014.

 

Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą 2014.

Portal Czytajmy Polskich Autorów w tym roku także patronuje Kamiennogórskim Spotkaniom z Literaturą, które odbędą się w ramach obchodów Światowych Dni Książki.

Zapraszamy!

 

Patronat nad akcją "Z książką na walizkach"

Portal Czytajmy Polskich Autorów objął Patronat nad akcją "Z książką na walizkach".  

Informacja prasowa: „Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację.
Pierwszy raz autorzy i ilustratorzy współpracujący z Wydawnictwem Literatura spotkali się w bibliotekach z dziećmi z województwa dolnośląskiego dziesięć lat temu. Dziś coroczne spotkania młodych czytelników z pisarzami odbywają się w województwach pomorskim, podkarpackim, lubuskim, małopolskim i od 2013 roku również w województwie łódzkim.
W I edycji „Z książką na walizkach” w naszym województwie uczestniczyło niemal 3000 dzieci. Obecnie do akcji przyłączyło się ponad 38 bibliotek, potwierdzając fakt, że tego typu impreza czytelnicza spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Finał akcji „Z książką na walizkach” odbędzie się 10 maja (sobota) w Łowiczu.

 

Z książką na walizkach

II łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod hasłem:

 „Podróż z historią i legendą”

 8- 10 maja 2014

 Spotkania autorskie w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. W spotkaniach weźmie udział ok. 38 placówek oraz ośmioro pisarzy dla dzieci: 

 Tomasz Trojanowski 

Dorota Combrzyńska-Nogala 

Kalina Jerzykowska 

Paweł Wakuła 

Renata Piątkowska

Zuzanna Orlińska 

Kazimierz Szymeczko

Beata Ostrowicka

 

10 maja

Finał akcji w Łowiczu. W programie m.in. baśniowy korowód ulicami miasta, występy zespołów dziecięcych, rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych, spotkanie z pisarzami biorącymi udział w akcji, kiermasz książek.

 

 

Nowy patronat. "Franuś, gdzie ty masz głowę?"

Świat małego dziecka jest prostszy od świata dorosłych. Smutek jest smutkiem, i nikt się wtedy nie uśmiecha. Jest zapał i energia, finezja i fantazja. I zaufanie, że będzie dobrze, że ludzie są uczciwi, że dobro zwycięża.


Beata Ostrowicka doskonale odnajduje się w świecie oglądanym z perspektywy malca. Jej opowiadania dla najmłodszych są emocjonujące, wszak dziecięcy świat to głównie emocje. Mali czytelnicy ją lubią i rozumieją. To dla nich jest ten zbiór.  

 

Wydawnictwo Literatura. Premiera: maj 2014r.

"Znak ostrzegawczy" Iwona Bińczycka-Kołacz. Nowy patronat CPA.

Kamila wiedzie pozornie szczęśliwe życie – mężczyzna, dziecko, dom poza miastem. W rzeczywistości czuje się odrzucona przez męża, przegrywając swój życiowy bieg z bezkonkurencyjnymi rywalkami – telewizją i pracą. W sercu skrywa pragnienie gorącego uczucia. W zaskakujący sposób próbuje ratować małżeńską relację!

Agacie sen z powiek spędzają marzenia o byciu mamą. Po kilku latach starań zachodzi w ciążę, jej radość jednak trwa krótko… Nie poddaje się, podążając drogą pełną rozczarowań i nadziei ku wyczekiwanemu macierzyństwu.

Jak potoczą się losy tych dwóch kobiet? Czy znajdą upragnione szczęście?

 

Patronat CPA nad książką Liliany Fabisińskiej "Z jednej gliny"

Najnowszym patronatem medialnym

portalu Czytajmy Polskich Autorów jest

"Z jednej gliny" autorstwa Liliany Fabisińskiej.

 

 

Lena, Gośka, Marta… I Nora, która organizuje zajęcia z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko w pełni wyposażony warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. A przecież musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama …

 

 

Pierwsze spotkanie czterech kobiet nie należy do najbardziej udanych. Czy może być początkiem czegoś naprawdę wartościowego i trwałego?

 

„Z jednej gliny” to powieść o przyjaźni zrodzonej w trudnych okolicznościach, ale przez to zdolnej przezwyciężyć wszelkie przeszkody.

 

Przyjaźń to jedna z największych wartości w życiu. Ta powieść, lekka i mądra, po raz kolejny mi to uświadomiła.

Magdalena Różczka

 

Pisanie książek, bajek, artykułów, listów... Miłość... Macierzyństwo... Podróże... Gdyby zabrakło choćby jednego z tych elementów, moje życie nie byłoby kompletne. Ale gdyby zabrakło przyjaźni, po prostu nie wiedziałabym, jak żyć. To ona jest fundamentem, kotwicą, tym, co pozwala przetrwać najcięższe chwile, i w pełni rozkoszować się tymi najpiękniejszymi. Dlatego po prostu musiałam napisać tę książkę o prawdziwej przyjaźni.

Liliana Fabisińska

 

Liliana Fabisińska pisze od zawsze. Swoją pierwszą książkę, „Noc w piórniku”, przechowywaną do dziś przez mamę, stworzyła jeszcze w zerówce. Przez kolejne lata zapełniała powieściami zeszyty i notesy, aż w końcu zaczęła pisać zawodowo.
Jest autorką kilkunastu książek dla nastolatek (m.in. serii „Bezsennik”) i powieści dla dorosłych („Arbuzowy sezon” oraz najnowszej „Z jednej gliny”).
Pisarka ma w swoim dorobku kilka, nagrodzonych w konkursach ogólnopolskich, sztuk teatralnych dla dzieci i dla dorosłych.

 

Premiera 19 lutego 2014

 

"Układ nerwowy" Agnieszka Gil - patronat CPA

Portal Czytajmy Polskich Autorów objął patronatem medialnym najnowszą powieść Agnieszki Gil "Układ nerwowy".

Książka ukaże się 29 stycznia 2014r.

Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.

Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą.

Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…

 

Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.

A w tle – jak zwykle w powieściach tej autorki – przepiękny Wrocław.

 

Zachwycił mnie klimat tej książki, jej spokojny rytm, w którym razem z główną bohaterką wykonujemy domowe obowiązki, wędrujemy po Wrocławiu i przeczuwamy nadchodzące nieszczęście. To też opowieść o trudnej miłości, nadziei na szczęśliwe jutro i poszukiwaniu swojej drogi.
Małgorzata Warda,

autorka powieści  „Jak oddech”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”

 

Powieść o rodzinie, po której trudno spodziewać się jakiejkolwiek patologii. Tymczasem autorka w centrum uwagi umieszcza alkoholizm. Poznajemy osoby przeżywające wstyd, poczucie winy i lęki, które ich "układ nerwowy" z trudem wytrzymuje.
W tej historii przejrzą się zapewne tysiące albo i miliony ludzi znających podobne problemy z własnego otoczenia.
                                                                                                                                  Ewa Woydyłło

 

Agnieszka Gil – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Odkąd pamięta, opowiada bajki. Zadebiutowała w antologii „Wesołe historie” (2004), publikuje także w lokalnych miesięcznikach. W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się jej powieść nie tylko dla młodzieży: „Herbata z jaśminem”.
Najłatwiej spotkać ją na blogu „Piszę z Wrocławia” (agnieszkagil.blox.pl) albo w bibliotece, gdzie prowadzi dwutorowy autorski cykl „GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza” – tematyczne spotkania dla dzieci z rodzicami, podczas których organizuje zabawy dla  małych czytelników.