"Układ nerwowy" Agnieszka Gil - patronat CPA

Portal Czytajmy Polskich Autorów objął patronatem medialnym najnowszą powieść Agnieszki Gil "Układ nerwowy".

Książka ukaże się 29 stycznia 2014r.

Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.

Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą.

Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…

 

Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.

A w tle – jak zwykle w powieściach tej autorki – przepiękny Wrocław.

 

Zachwycił mnie klimat tej książki, jej spokojny rytm, w którym razem z główną bohaterką wykonujemy domowe obowiązki, wędrujemy po Wrocławiu i przeczuwamy nadchodzące nieszczęście. To też opowieść o trudnej miłości, nadziei na szczęśliwe jutro i poszukiwaniu swojej drogi.
Małgorzata Warda,

autorka powieści  „Jak oddech”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”

 

Powieść o rodzinie, po której trudno spodziewać się jakiejkolwiek patologii. Tymczasem autorka w centrum uwagi umieszcza alkoholizm. Poznajemy osoby przeżywające wstyd, poczucie winy i lęki, które ich "układ nerwowy" z trudem wytrzymuje.
W tej historii przejrzą się zapewne tysiące albo i miliony ludzi znających podobne problemy z własnego otoczenia.
                                                                                                                                  Ewa Woydyłło

 

Agnieszka Gil – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Odkąd pamięta, opowiada bajki. Zadebiutowała w antologii „Wesołe historie” (2004), publikuje także w lokalnych miesięcznikach. W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się jej powieść nie tylko dla młodzieży: „Herbata z jaśminem”.
Najłatwiej spotkać ją na blogu „Piszę z Wrocławia” (agnieszkagil.blox.pl) albo w bibliotece, gdzie prowadzi dwutorowy autorski cykl „GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza” – tematyczne spotkania dla dzieci z rodzicami, podczas których organizuje zabawy dla  małych czytelników.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież