Patronat nad akcją "Z książką na walizkach"

Portal Czytajmy Polskich Autorów objął Patronat nad akcją "Z książką na walizkach".  

Informacja prasowa: „Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację.
Pierwszy raz autorzy i ilustratorzy współpracujący z Wydawnictwem Literatura spotkali się w bibliotekach z dziećmi z województwa dolnośląskiego dziesięć lat temu. Dziś coroczne spotkania młodych czytelników z pisarzami odbywają się w województwach pomorskim, podkarpackim, lubuskim, małopolskim i od 2013 roku również w województwie łódzkim.
W I edycji „Z książką na walizkach” w naszym województwie uczestniczyło niemal 3000 dzieci. Obecnie do akcji przyłączyło się ponad 38 bibliotek, potwierdzając fakt, że tego typu impreza czytelnicza spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Finał akcji „Z książką na walizkach” odbędzie się 10 maja (sobota) w Łowiczu.

 

Z książką na walizkach

II łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod hasłem:

 „Podróż z historią i legendą”

 8- 10 maja 2014

 Spotkania autorskie w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. W spotkaniach weźmie udział ok. 38 placówek oraz ośmioro pisarzy dla dzieci: 

 Tomasz Trojanowski 

Dorota Combrzyńska-Nogala 

Kalina Jerzykowska 

Paweł Wakuła 

Renata Piątkowska

Zuzanna Orlińska 

Kazimierz Szymeczko

Beata Ostrowicka

 

10 maja

Finał akcji w Łowiczu. W programie m.in. baśniowy korowód ulicami miasta, występy zespołów dziecięcych, rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych, spotkanie z pisarzami biorącymi udział w akcji, kiermasz książek.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież