Jan Brzechwa "Sto bajek" (Skrzat)

Każdy mały czytelnik prędzej czy później na swojej drodze natknie się na bajki Jana Brzechwy. Kto z nas nie zna Kaczki dziwaczki czy Na straganieSto bajek Jana Brzechwy to zbiór najpiękniejszych bajek z dzieciństwa każdego czytelnika, z którymi każde dziecko powinno się zapoznać.

Na początek nie sposób nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Twarda oprawa i świetnej jakości druk zapewni lekturze trwałość na długie lata. Książka zawiera przepiękne ilustracje autorstwa Ewy Podleś, które dodatkowo umilą czytanie najmłodszym. 

Bajki są podzielone na kilka kategorii: Wyssane z palca, Po nosie, Prosimy do zwierzyńca, Androny, Gorzkie prawdy itd. Całość jest bardzo przejrzysta i nawet dla dzieci, które dopiero uczą się czytać, książka ta będzie doskonałą pozycją. 

W każdej kategorii znajdziemy bajki znane i lubiane przez wszystkie dzieci, ale też bajki mniej popularne, ale równie zabawne, ciekawe i pouczające.  Dziecko czytając dzieła Brzechwy nie tylko dostaje śmieszną historyjkę, ale też morał, który w większości przypadków jest bardzo zrozumiały i prosty w przekazie.  

Sto bajek to książka idealna na prezent dla każdego dziecka na każdą okazję,  jestem przekonana, że tę pozycję wydawniczą każdy mały czytelnik na długo zapamięta, a historyjki w niej opowiedziane zapadną w pamięć na długi czas.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież