"Pierwsze koty robaczywki" Karina Bonowicz (Prószyński i Spółka)

Karina Bonowicz –dziennikarka i polonistka, pisarsko debiutuje książką „Pierwsze koty robaczywki”. 

Ida po studiach, trafia do szkoły średniej, by spełniać swoje ambicje nauczycielskie. Chociaż tak naprawdę  wcale tego nie chce, zaczyna zmagania ze współczesnym systemem edukacji, dyrektorem – wuefistą, nastolatkami, i własnymi problemami.

Dochodzi do tego tymczasowy brak chłopaka, który sama spowodowała, i nie może sobie przypomnieć dlaczego. Sprawy nie ułatwia fakt że były chłopak-Igor, aktor serialowy i teatralny, coraz częściej jej się przypomina. Wsparcia szuka u swojej przyjaciółki Ady i jej chłopaka Qrka czyli specyficznej pary z którą mieszka, nauczycielki chemii- Dagi, i nieoczekiwanie w ramionach Kuby, kolejnego aktora, którego poznaje, w najmniej spodziewanej scenerii. 

Ida stara się zapewnić uczniom jak najciekawsze lekcje, co niekoniecznie mieści się w założeniach podstawy programowej, i nie przysparza jej sympatii dyrektora oraz starej gwardii polonistycznej szkoły. Do tego okazuje się że Kuba niekoniecznie, był dla niej odpowiednim partnerem, a wszystko znów sprowadza się do Igora, który uparcie nie daje o sobie zapomnieć. Nie daje także przypomnieć sobie Idze, dlaczego z nim zerwała? 

„Pierwsze koty robaczywki” to książka do której na początku trzeba się przyzwyczaić, do czego najlepiej nadaje się pierwszy rozdział. Kiedy już połapiemy się w szalonym stylu książki, okazuje się że mamy w ręku bardzo zabawną i przyjemną lekturę. Zwariowana, młoda nauczycielka, doświadcza nie mniej zwariowanych przygód, w zwariowanym towarzystwie. Takim szalonym zdaniem najłatwiej mi określić tę książkę. Jednak pozytywny klimat, który wywoływał u mnie uśmiech przez prawie wszystkie strony, jest najlepszą jej recenzją.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież