Aktualności

WITAJCIE

 

 

 

 

 

Serdecznie witamy na naszej nowej stronie. Prawie dwa lata temu założyłam fanpage na Facebooku Czytajmy Polskich Autorów. Potem powstał blog Konkursy z Polskimi Autorami. Nie spodziewałam się, że ten projekt, hobbistyczny powiedzmy szczerze, tak bardzo się rozrośnie. Moim celem było propagować twórczość polskich autorów, informować o nowościach, organizować konkursy. Ta strona jest konsekwencją tych dwuletnich działań. W tym roku dostałam doceniona za te przedsięwzięcia i uhonorowana tytułem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.

Mam nadzieję, że wraz z zespołem redakcyjnym stworzymy ciekawą stronę, na której miłośnicy polskiej literatury współczesnej zawsze znajdą coś dla siebie.

Miłej lektury:)

Agnieszka Lingas-Łoniewska

 

 

 

 

 

www.fantastykapolska.pl

Uaktualnienie katalogu tytułów 04.02.2013
W nadchodzącym tygodniu na stronę www.fantastykapolska.pl trafi dwanaście nowych e-booków, w tym cztery opowiadania Wawrzyńca Podrzuckiego, autora znakomitego cyklu „Yggdrasill”, wydanego przez Agencję Wydawniczą RUNA. Będą to:
- opowiadanie: „Szkice z gwiazdami w tle”, należące do uniwersum wspomnianego powyżej cyklu,
- opowiadanie: „Byłem robotem Jej Królewskiej Mości”,
- opowiadanie: „Nafciarze”,
- opowiadanie: „Netherlanden”.
... W skład pakietu wejdą także cztery teksty Dariusza Domagalskiego, którego znacie z opowiadań o załodze okrętu ORP „Dzik” i wydanego przez Fabrykę Słów cyklu krzyżackiego. Będą to:
- nowela: „ORP Dzik 7 – Prasłowiańska zamieć”,
- opowiadanie: „Złoty pektorał (cykl krzyżacki)”,
- opowiadanie: „Psy wojny”,
- opowiadanie: „Zagubione dzieciństwo”.

Premiera "Wilczego Gniazda"

Już 13 września

w księgarniach pojawi się książka

„Wilcze Gniazdo” autorstwa Jacka Komudy

 

Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju,

wyrusza na zieloną Ukrainę – dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej.

Kraj bardzo piękny w swej bezwzględności.

Siemieńskiemu nieustannie przytrafiają się liczne przygody i tarapaty
– powstanie kozackie, wielka miłość, zajazdy
i pojedynki. Jednakże polski szlachcic nawet
z największych opresji wychodzi
w sposób odważny i pomysłowy, doskonale się przy tym bawiąc.

 

 

 

 

Zapowiedź premiery "Bezlitosnej siły. Kastor"

Premiera

5 czerwca

 

 

 

Bez litości, bez zasad, bez reguł. W tym świecie wygrywają najsilniejsi. Lub ci, co znajdą krystaliczną miłość.

 

Kolejna powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zapewniająca czytelnikom huśtawkę emocji – od smutku przez zwątpienie po żarliwą nadzieję. Seria "Bezlitosna siła" opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.

 

Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu.On ma wszystko – pieniądze, władzę i wygrane na ringu. Ona wszystko straciła – dzieciństwo, marzenia i nadzieję. Żadne z nich nie wierzy w miłość i jej zbawczą siłę.

 

"Kastor", tom pierwszy, opowiada o Konstantym "Kastorze" Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości. Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło. Czy sprawcza moc miłości ich ocali?