,,Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?” Piotr Rychel (Nasza Księgarnia)

Książka ,,Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?” - zadania z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke to nie lada grata dla fanów serii o słynnym detektywie, który poruszył serca dzieci. Przyjrzyjmy się bliżej tej pozycji, a więc lupy w dłoń i ruszajmy!

Zaczniemy od tzw. wizualnych odczuć. Książka  ma ciekawy format, jest szeroka ale nie wysoka. Okładka jest miękka, więc przy częstym używaniu na pewno się trochę podniszczy. Kolorowa i bardzo miękka w dotyku  zachęca już na starcie do jej otwarcia. Co znajdziesz w środku?  Czarno-białe rysunki, które są według mnie bardzo mocną stroną tej kreatywnej książki. Spotkasz tu wszystkich słynnych bohaterów jakich poznałeś już wcześniej. Do tego znajdziesz tu mnóstwo świetnych zadań, umożliwiających  wczucie się w rolę detektywa Pozytywki, co według mnie sprawi największą frajdę dzieciom. Mamy bowiem ćwiczenia manualne, które uczą np. rysowania postaci, łączenia kropek, czy odkodowywania obrazków. Znajdziesz tutaj również zadania związane z rozwijaniem wyobraźni, matematyki, geografii czy projektowania. Co była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, jest  tutaj bardzo dużo zadań rozwijających logiczne myślenie,  w sposób zabawowy ucząc rozwiązywania problemów w sposób kreatywny. W sumie mamy 55 mądrych, a zarazem ciekawych zagadek, na końcu książki dla tych, którzy rozwiązali wszystkie zadania czeka miła niespodzianka.

Podsumowując książka ta jest znakomitym pomysłem na  prezent czy alternatywą dla komputera lub telefonu. Dziecko nie tylko miło spędzi czas ze swoimi ulubionymi bohaterami z serii o Detektywie Pozytywce, ale samo będzie miało możliwość zostać właśnie takim detektywem, rozwiązującym trudne zagadki. Główną zagadką tej pozycji są tytułowe różowe okulary. Mamy podejrzanych, a dziecko używając sprytu oraz wskazówek ukrytych na stronach, musi odnaleźć złodzieja. Książka rozwija różne umiejętności, takie jak logiczne myślenie, porządkowanie zdarzeń, manualne, przestrzenne, czytanie ze zrozumieniem.  Według mnie, drogi rodzicu, jest to godna Twej uwagi pozycja  dla dzieci w wieku szkolnym. Jeśli ja, będąc dorosłym, bawiłam się świetnie to co dopiero dziecko, a uwierz mi nie ma lepszej rekomendacji dla książki dziecięcej niż ta, która zachwyciła dojrzałego czytelnika .

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież