,,To jest futbol. Krótka historia piłki nożnej" (Nasza Księgarnia)

Tym razem pod lupę wezmę książkę ,,To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej ’’ Zaczniemy od wizualnej strony tej pozycji, by płynnie przejść do jej treści. Książka jest w twardej oprawie, a kartki są szyte, jest to dla mnie jak najbardziej na plus, bowiem książka nie zniszczy się tak szybko, no i ładnie prezentuje się na półce. Czcionka bardzo przyjemna dla oka, nie za duża, nie za mała. Kolorowe strony, okraszone licznymi pięknymi ilustracjami, obrazują tekst, który zamieszczony jest na danej kartce. Chociaż jest wymiarowo duża, to o dziwo jest bardzo lekka, 240 stron wydaje się być na pierwszy rzut oka pozycją cienką, ale niech Cię to nie zwiedzie, bowiem  są to strony bogate w wiedzę i obrazki. Mamy spis treści, oraz tabelki do notowania wyników meczy na tegoroczne Mistrzostwa, odbywające się w Rosji. Kibice wiedzą co mam na myśli. Jak dla mnie, na tzw. pierwszy rzut oka, pozycja ta zapowiada się bardzo ciekawie.

Przejdźmy teraz do samej treści.  Książka posiada cztery główne rozdziały oraz liczne podrozdziały. Zaczynamy więc od historii powstania tego sportu, kończąc na współczesności, pucharach i tym jaką ewolucję przeszła Piłka Nożna. Muszę przyznać, że z zaciekawieniem czytałam o różnych ciekawostkach i informacjach jakie serwuje nam autor. Czy jest to książka dla dzieci? Powiem Ci, że jest tak uniwersalna, iż nie jeden dorosły z przyjemnością przeczyta i dowie się o różnych smaczkach związanych z tym słynnym sporcie. Język jest prosty, lekki i każdy kibic czy to mały, czy dorosły będzie czerpać przyjemność z czytania. Autor we wspaniały sposób zebrał w jeden wielki zbiór, różne ciekawostki związane z piłką nożną. Jedne są fascynujące, inne zaskakujące i śmiesznie.  Dodatkowo podkreślono  nazwiska najsłynniejszych piłkarzy, co ułatwia sprawę, jeśli chcesz poznać tylko historie danej osoby. Nie boję się stwierdzić, że jest to jakby kompendium wiedzy napisane w taki sposób byś odkrył piękno tego sportu.

         Podsumowując to bardzo ciekawa pozycja dla fanów oraz tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Futbolu. Bardzo spodobało mi się spolszczenie nazwy, jaką zastosował autor. Ilustracje, znaczniki, ramki, tabelki, dodają tylko uroku tej pozycji i w sposób przejrzysty przedstawiają historię futbolu. Uważam, iż książka ta jest tak uniwersalna, że spokojnie można polecić ją każdemu nie tylko dzieciom. Język jest lekki, a historie  zawarte w tej pozycji nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od niej nawet na chwilę. Moja ulubiona historia? Mam kilka, ale te, które utkwiły mi w pamięci to te o ,,Pechowych koszulkach” i o  ,,Psie Bi”, śmieszne, a zarazem urocze. Jeśli jesteś fanem lub interesuje się historią powstania tego sportu to polecam serdecznie tę książkę. Niech Cię nie zmyli dziecięcia okładka, bo w środku znajdziesz istną skarbnicę wiedzy jak zachwyci nie jednego dojrzałego czytelnika.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież