Rafał Klimczak "Poznaję świat i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa" (Wydawnictwo Skrzat)

Skąd się bierze kurz, dlaczego pokrzywa parzy i kto namalował na niebie tęczę to tylko niektóre pytania spędzające sen z powiek małym ciekawskim. Jak wyjaśnić dziecku te i inne zagadnienia dotyczące przyrody, czy techniki? Z pomocą przybywa Kropka, bohaterka nowej serii książek Rafała Klimczaka.

W drugim tomie przygód ciekawej świata, dociekliwej małej Kropeczki dowiemy się ważnych informacji na temat włosów, kurzu i roztoczy,  przyjrzymy się obiegowi wody, poznamy właściwości niektórych ziół oraz historię wynalazku codziennego użytku, a mianowicie długopisu. Sowa Klara i świnka Pelagia okażą się cierpliwymi "nauczycielkami" objaśniającymi Kropce zjawiska przyrody i  cechy przedmiotów. A ona ciągle chce się czegoś dowiedzieć. Zupełnie jak dziecko, prawda?

Podobnie jak w pierwszej części, mamy 3 rozdziały napisane w przystępny dla dziecka sposób, a na końcu - ciekawostki uzupełniające informacje, które pojawiły się w opowieściach. Czytając samodzielnie lub słuchając czytania rodzica dziecko szybko zostaje w wciągnięte w wir przygód i "bezboleśnie"  przyswaja wiedzę.  A przecież połączyć naukę i zabawę to najlepszy patent!

Ilustracje Ilony Brydak przykuwają uwagę - są bardzo kolorowe, wesołe, proste, bliskie dziecięcym wyobrażeniom. Oglądanie ich stanowi prawdziwą frajdę.  

Z Kropką i jej towarzystwem nie sposób się nudzić. Jej ciekawość świata i dociekliwość są wręcz zaraźliwe. Książeczka Rafała Klimczaka to gratka dla małych odkrywców, spodoba się też rodzicom, ponieważ pomoże im objaśniać dziecku świat. 

U mnie w domu Kropeczka zagościła na dobre, przeczytana od deski do deski, pewnie rychło doczeka się powtórki. Mam nadzieję, że u was będzie podobnie i razem będziemy wypatrywać kolejnego tomu pióra Rafała Klimczaka.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież