Irena Szafrańska-Nowakowa "Dociekanki małej Janki" (Novae Res)

Pamiętacie czasy, kiedy to w telewizji była tylko dziennie jedna bajka dla dzieci? I to piętnastominutowa, tuż przed poważnym programem dla dorosłych Dziennikiem? W międzyczasie można było poczytać książeczki z logo na okładce „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, które praktycznie znało się już na pamięć, a mimo to stale przewracało się tych parę stron. Dziś mam w telewizji 14 kanałów, w których bajki nadawane się dwadzieścia cztery godziny na dobę, a mimo to, kiedy do rąk chwytam kolorową książeczkę, moje dzieci jakby zapominały, że istnieje coś takiego jak telewizja. I BARDZO DOBRZE.

„Dociekanki małej Janki” to prześliczna książeczka przygotowana przez wydawnictwo Novae Res dla dzieci powyżej 5 roku życia. Zabawna historyjka małej dziewczynki, którą mamy okazję poznać już w brzuszku mamusi.  Janeczka jest bardzo ciekawą, wrażliwą i niezwykle barwną postacią. Kiedy zaczyna chodzić do przedszkola, jej przygody stają się bardzo ciekawe. W krótkich opowieściach o życiu dziewczynki jest zawarte wiele wartościowych treści. Niejeden opis sytuacji, w jakiej się Janeczka znalazła, można wykorzystać do rozmów z własnymi dziećmi.

Pozycja napisana jest prostym językiem, zatem nie sprawi trudności czytanie jej na głos dzieciom. Rodzic bez problemu może skupić się na intonacji, a dziecko nie dopytuje, co znaczy jakieś trudne słowo. 

Książeczka ma 83 strony, wydrukowane na kredowym papierze. Ilustrowana pięknymi rysunkami, twarda oprawa podnosi jej wartość estetyczną. Moim dzieciom przypadła bardzo do gustu i niejednokrotnie do niej wracamy. Polecam.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież