"Sekrety Adama" Ewa Trojanowska (G+J)

„ Sekrety Adama” to debiut  literacki Ewy Trojanowskiej. Książka opowiada o życiu tytułowego bohatera, który wydaje się, że jest człowiekiem sukcesu. Adam pracuje w dużej firmie, posiada wiele zer na koncie bankowym i ma spore powodzenie wśród kobiet biznesu. Bohater często podróżuje, zatrzymując się luksusowych hotelach oraz  uczestniczy w coraz to ambitniejszych zadaniach. Jednak, wśród zgiełku korporacyjnego, ekskluzywnych przyjęć, bohater zaczyna zastanawiać się nad sztucznością świata, w którym musi żyć.  W miejscu, gdzie pieniądze, intrygi oraz pozycja na szczeblu kariery świadczą o człowieczeństwie, prawdziwe uczucia są pogardzane lub przyjmowane ze strachem. Adam mimo licznych romansów, seksu dla zabawy, tęskni za prawdziwa miłością. Jednak, w swoich poszukiwaniach nadal błądzi, lokując uczucia w niewłaściwych osobach, wciąż cierpiąc psychicznie. Zaczyna pojawiać się poczucie wypalenia, ogromnej  pustki w sercu.

Zaczyna pojawiać się poczucie wypalenia, ogromnej  pustki w sercu. Czuje się samotny wśród „przyjaciół” w modnych, doskonale skrojonych garniturach, butach szytych na miarę i z coraz to młodszymi kochankami u boku. Bohater często uciekając we wspomnienia z dawnych czasów, uświadamia sobie o  przemijalności czasu i kruchości życia.

Powieść w interesujący sposób przedstawia życie po gorszej stronie trzydziestki. Gdy pewne wartości ulegają zmianie a cel życiowy staje się zgoła odmienny od początkowego. Autorka pokazuje świat biznesmenów i celebrytów przez pryzmat blichtru oraz splendoru. Otoczka władzy, sławy i pieniędzy jest tylko tanią podróbką szczęścia. Osoby poświęcające karierze przyjaźnie, miłość, rodziny stają się szczurami w codziennym wyścigu o kolejny awans.  Świat widziany oczami bohatera staje się czytelnikowi bliższy i zaczyna przytłaczać swoją tandetnością. Korporacyjne życie staje się analogią wielu codziennych sytuacji. W jednej chwili stajesz się kimś ważnym, w drugiej zaś wypadasz z gry toczącej się między pionkami. Książka przyciąga czytelnika, skłania do głębokiego zastanowienia się nad własną osobowością i życiem. Jak często poświęcane jest osobiste szczęście w imię czegoś, co tak naprawdę jest nie warte aż tylu sił?. Czasami prawdziwa miłość znajduje się tuż obok, nie jest zbyt pewna siebie i tak drapieżna ale sprawia, że w okolicy serca pojawia się ciepłe uczucie bezpieczeństwa. Szczególnie polecam „ Sekrety Adama” osobom, które czują się osamotnione nie w tylko w światku biznesowym i potrzebują nadziei, na odzyskanie szczęścia.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież