"Wszyscy jesteśmy sterowani" Paweł Olearczyk (Novae Res)

Pod słowem zwyczajny kryje się wiele, najczęściej osoby tak określające jakąś sprawę uważają, że nic ciekawego nie można w niej znaleźć, za to osoby z zewnątrz często mają całkowicie odmienne zdanie. W końcu to, co dla jednych jest zwykłą codziennością, dla innych może stanowić coś zupełnie przeciwnego. Czasem jednak nawet to, czego jesteśmy pewni, że niczym nie może nas zaskoczyć, sprawia niespodziankę i to większą niż można by przypuszczać. Ale nim dojdzie do takiej sytuacji wszystko wydaje się takie same jak wcześniej, aż do tego momentu, który zmienia wiele, a nawet więcej ...

Dzień, może trochę inny niż poprzednie, ale w gruncie nie mający w sobie nic tajemniczego, ot po prostu początek kolejnego semestru.

Bitwa na śnieżki też nie należy do rzeczy nadzwyczajnych, chyba, że coś pójdzie nie tak jak powinno, potem to już z górki, a raczej pod górkę. Spokojna szkolna egzystencja Nicka Agenta zmienia się w dość niecodzienny ciąg zdarzeń. Dotychczasowa zwyczajność zaczyna przeplatać się z dość niezwykłymi wydarzeniami. Szkoła i dom stają się miejscami gdzie czeka na nastolatka sporo nowości, tak różnych od tego do czego był przyzwyczajony, a na tym nie koniec. Okazuje się, iż wiele osób posiada drugą twarz, a rzeczywistość kryje niejedną tajemnicę, nawet najbliżsi posiadają sekrety. Jak to wpłynie na relacje Nicka z najbliższymi i jego plany związane z pewną dziewczyną? Kiedy życie przynosi co rusz to nowe niespodzianki, które trudno wytłumaczyć?  I gdy to życie funduje nam szereg komplikacji, naprawdę niełatwo jest się w nim odnaleźć. Pomiędzy tym co rzeczywiste, a tym co wydaje się nierealne, trzeba odkryć własną ścieżkę i jeszcze znaleźć czas, by przemyśleć co to wszystko może znaczyć? Nie ma decyzji, które nic nie znaczą, każda wpływa na to co będzie, nawet jeżeli nie od razu to za jakiś czas. Co wybierze Nick, kiedy od niego będzie zależało być lub nie być człowieka i jego własna przyszłość?

"Wszyscy jesteśmy sterowani" to książka, w której czytelnik odnajduje wiele wątków. Postacią, spinającą ją w całość, jest główny bohater - nastoletni Nick Agent. Wbrew pozorom jednak historia przedstawiona przez Pawła Olearczyka nie jest skierowana tylko do młodych odbiorców, lecz jak najbardziej i do starszych. To przed czym staje Nick jest zaskakujące dla czytających w każdym wieku i nie dotyczy jedynie okresu dorastania. Autor poruszył w swojej książce współczesne problemy i elementy z pogranicza fantastyki, co w efekcie dało lekturę z nieoczekiwanym zakończeniem.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież