"Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików" Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska (Nasza Księgarnia)

Książka ,, Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”  od samego początku przykuła moją uwagę. Ta przepięknie wydana książka jest formatu A4, w twardej oprawie. Utrzymana w kolorystyce szarości, bieli, pomarańczowe i żółci, z zamszową okładką, sprawia, że nie można od niej oderwać wzroku. Wspaniała wklejka, kredowe strony, duża czcionka i znakomite ilustracje sprawiają, iż już na samym początku zyskuje ona sympatię czytelnika.

Jednak okładka to nie wszystko. Jaka więc  historia ukrywa się na kartach tej powieści?  Poznajemy dwójkę bardzo przesympatycznych chochlików.  Figiel od samego początku mieszkał w lesie, jednak po pewnym czasie zyskuje on  nowego sąsiada.  Słynący ze swych śmiesznych żartów, które płatał leśnym mieszkańcom, chochlik traci  chęć do zabawy. Kiedy więc w jego życiu pojawia się Psikus, będący też chochlikiem skorym do zabaw, bardzo szybko nawiązuje się między nimi nić porozumienia i przyjaźni. Tworzą świetny duet, jaki potrafi rozbawić czytelnika, bardzo szybko zyskali moją sympatię i z niecierpliwością chciałam poznawać ich dalsze przygody. Jeśli lubiliście kultową bajkę ,, Sąsiedzi” to nasze chochliki bardzo przypominają bohaterów tej kreskówki.

 W książce jest aż 5 różnych historii, które podejmują bardzo ciekawą problematykę. Mamy smutek (ja bym skłoniła się nawet do powiedzenia, iż Figiel miał początki depresji), rywalizację, chęć spróbowania swoich sił w dziedzinie , w jakiej jest się najlepszym, pomaganie innym w potrzebie, siła przyjaźni  oraz bycie poważnym. Autor w lekki sposób, wręcz zabawowy, genialnie ukazuje dzieciom rozwiązania na każde z powyższych zagadnień i z jakimi będę musiały się kiedyś zmierzyć.  Muszę przyznać, że historia chochlików jest nie tyle co urocza, lecz i ciekawa oraz bardzo współczesna.  Bardzo przypadła mi do gustu i z przyjemnością będę do niej wracać.

Podsumowując uważam że warto sięgnąć po tę książkę. Dostarczy ona dziecku nie tylko rozrywki, ale i nauki. Co bardzo mi się spodobało, na wklejce mamy zagadkę przygotowaną dla czytelnika przez nasze chochliki, była ona dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Lekki język, sympatyczni bohaterowie, jacy skradną nie jedno serduszko, urocze ilustracje, wciągające przygody, od których aż żal odchodzi. Chociaż nie jest to gruba książka to wspaniale przekazuje wartości oraz sposoby na pokonanie życiowych przeszkód z jakimi trzeba będą się zmagać pociechy. Jeśli szukacie fajnej książki dla dzieci to polecam Wam tę pozycję. „Figiel i Psikus” są genialną pozycją, a chochliki, uwierzcie mi, zagoszczą w Waszych sercach i domach na zawsze.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież