Patronat nad książką Karoliny Wilczyńskiej "Anielski kokon"

 

 

Kim jest Olga, bohaterka „Anielskiego kokonu”? Kobietą, która ma do spełnienia niezwykłą misję? A może pogrążającą się w obłędzie paranoiczką? Czy można jasno określić dobro i zło, czy też istnieje jedynie nieskończona ilość odcieni szarości?  Czy szaleństwo jest chorobą czy wyższym stanem świadomości? Karolina Wilczyńska podważa skostniałe dogmaty, zadaje pytania, unika gotowych odpowiedzi.  Jej powieść  to fascynująca historia, którą można odczytywać na kilku płaszczyznach.  Jeśli macie dosyć  słodkich jak cukiereczek opowieści i mdłej jednoznaczności, sięgnijcie po tę książkę.

Magdalena Zimniak, autorka książek „Willa”, „Pokój Marty”

-------------

Karolina Wilczyńska jak nikt inny potrafi zajrzeć w głąb duszy kobiety i odsłonić zagadki, które się tam kryją. „Anielski kokon” to książka, która zabiera nas w niesamowitą podróż na granicy rzeczywistości i innego świata, choroby i „normalności”.To książka, obok której nie sposób przejść obojętnie – nie mogłam oderwać się od lektury, a po lekturze pozostała w moich myślach na bardzo długo.

Antonina Kozłowska, autorka książek „Trzy połówki jabłka”, „Czerwony rower”, „Kukułka”

------------------

Każdy z nas inaczej postrzega świat i otaczającą go rzeczywistość. Co jednak, jeżeli ta odmienność wykracza poza wyznaczone normy? Czy mamy pewność, że inny to szaleniec? A może to my nie wiemy wszystkiego? Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania, proponuję więc czytelnikom podróż do wewnętrznego świata Olgi, aby sami mogli zdecydować co jest prawdą, a co tylko złudzeniem. Jeżeli potrafią…

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież