Konkurs Literacki HIGH FIVE-przybij piątkę SM-Bohaterowi

 

 

Niespełna dwa lata temu, grupa przyjaciół chorej na stwardnienie rozsiane Kariny postanowiła nie przyglądać się biernie postępującej chorobie. Dokonali wówczas rzeczy niezwykłej – poruszyli cały Kraków, by zdobyć fundusze na drogą operację. Mowa tu o głośnej akcji High Five!, dzięki której podczas organizacji wielu interdyscyplinarnych wydarzeń jak m.in. konkurs fotograficzny, konferencja naukowa, koncerty czy różnorodne warsztaty, w ciągu tygodnia udało się zebrać niemal całą sumę.

Konkurs literacki „HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-Bohaterowi”ma być niejako kontynuacją tej społecznej kampanii. W końcu literatura to nie tylko rozrywka! Udowodnijmy, że słowem pisanym można przeniknąć do ludzkiej świadomości i zmienić świat! Tym bardziej, że mamy szansę dotrzeć do wielu odbiorców dzięki wsparciu portalu Granice.pl, Krytycznym Okiem, Czytajmy Polskich Autorów, madgraf.eu, Papierowej Orchidei, akcji High Five!, współpracy z Fundacją Neuropozytywni oraz uprzejmości polskich pisarzy i wydawnictw. 

 Konkurs podzielony będzie na trzy niezależne edycje – w marcu, kwietniu i maju. Tematem każdej będzie inna sytuacja, problem z codziennego życia osoby chorej na SM. Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury, twórców i amatorów pisania bez względu na osiągnięcia czy wykształcenie. Liczy się pomysłowość i chęć zgłębienia tematu. Potrafisz pisać barwnie i z polotem, zaciekawić czytelnika swą opowieścią? Jeśli tak to ten konkurs jest dla Ciebie! Nie ograniczajmy się jednak do czczej zabawy. HIGH FIVE! to także niecodzienne nagrody – przesyłając nam swój utwór możecie zdobyć jeden z dziewięciu zestawów polskich książek podpisanych przez autorów. W puli nagród znajduje się ponad 50 egzemplarzy! A to wciąż nie wszystko. Głównym celem konkursu jest stworzenie elektronicznej publikacji służącej podniesieniu świadomości o SM w Polsce. E-book z najlepszymi opowiadaniami zostanie udostępniony w sieci na wolnych licencjach creative commons, przez co stanie się dostępny dla wszystkich bez żadnych opłat. Z tego względu zależy nam na tym, by wasze utwory w sposób rzetelny i jasny odzwierciedlały istotę stwardnienia rozsianego oraz ukazywały wyzwania osób z SM. Gorąco zachęcam do czytania o SM, mówienia o nim, a w szczególności pisania i przesyłania utworów. Dokładne informacja znajdziecie na stronie sm-bohater.blogspot.com Pomóżcie walczyć z niewiedzą... przecież w tym celu stworzono książki.

 Kamil Czepiel - Organizator

 

Terminarz konkursu:

I EDYCJA: 1 marca - 31 marca 2013

II EDYCJA: 1 kwietnia - 30 kwietnia 2013

III EDYCJA: 1 maja - 31 maja 2013

 

Wraz z rozpoczęciem każdej edycji zostanie podany temat w postaci ilustracji i opisu (patrz: sm-bohater.blogspot.com)

 W każdej edycji przyznane zostaną trzy nagrody.

 Wyniki każdej edycji zostaną ogłoszone nie później niż po upływie miesiąca od jej zakończenia.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież