Spotkanie autorskie z Januszem L. Wiśniewskim

Wielbiciele twórczości Janusza Leona Wiśniewskiego mogli spędzić andrzejkowy wieczór w towarzystwie swojego ulubionego pisarza.

Właśnie 30 listopada, w sali Parnasson  Biblioteki Śląskiej w Katowicach, odbyło się spotkanie z autorem „Samotności w sieci”. Rozmowę z Januszem L. Wiśniewskim,  której głównym tematem była najnowsza książka autora „Miłość oraz inne dysonanse”, prowadziła poetka, powieściopisarka i eseistka  - Marta Fox.

Padło wiele słów o muzyce, jeszcze więcej miłości, wierności, przeznaczeniu.  

 

 


Jak powiedział sam autor:

„Miłość i inne dysonanse” jest książką o poszukiwaniu szczęścia, przekraczaniu granic i niespełnieniu.

Pisarz opowiadał także o swoich związkach z Rosją, o znajomości z Iradą Wownenko,  która jest współautorką książki i o trudnej sztuce pisania we dwoje. Rozmowa okraszona była  zabawnymi anegdotami. Autor nie unikał jednak  odpowiedzi na trudne,  a nawet osobiste pytania.

Wielbicieli Janusza Leona Wiśniewskiego z pewnością ucieszy informacja, że powstaje już kolejna powieść, a sam autor coraz poważniej myśli o powrocie do kraju.

Po zakończeniu oficjalnej części, czytelnicy mieli możliwość otrzymania autografu. Była też okazja do kilku chwil  prywatnej rozmowy z pisarzem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież