Promocja powieści "Tutto bene"

23 stycznia 2013 roku, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie Manuli Kalickiej i Zbigniewa Zawadzkiego, promujące ich powieść „Tutto bene”. Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka i jest pierwszą pozycją z nowej serii „kryminałów na wesoło”.

Spotkanie prowadziła poetka i dziennikarka, Dorota Koman, która w humorystycznej i energetyzującej formie dialogu, wyciągnęła z pary pisarskiej małe i duże tajemnice dotyczące tworzenia fabuły w duecie. Zbigniew Zawadzki opowiadał o tym, skąd wziął się pomysł na napisanie historii kryminalno-kulinarnej, a Manula Kalicka wzbraniała się przed zdradzeniem niuansów pisania we dwoje. Jednak dowiedzieliśmy się trochę, jak wygląda to od strony organizacyjno-warsztatowej, jak długo powstawała powieść i dlaczego kwestia zawiązania na smyczy psa Pedra mogła sprawić, że akcja nie ruszyłaby dalej.

 

 

Spotkanie było uświetnione wizytą bohaterów powieści, czyli Zosi i Grzegorza, którzy przepięknie zaśpiewali o tym, dlaczego warto poznać historię przedstawioną w „Tutto bene”.

Po zakończeniu wieczorku, uraczeni humorystycznymi historiami, a także pysznym winem, ruszyliśmy szturmem zdobywać autografy od autorów powieści.

Recenzja „Tutto bene” już raz ukazała się na naszym portalu, wkrótce sama będę miała przyjemność ją recenzować, zaczęłam już czytać, ale już wiem, że to będzie prawdziwa…uczta.

I kulinarna i kryminalna. A także bardzo humorystyczna. Prawdziwy miks doznań, tak jak w dobrze przyrządzonej potrawie.

 

A tutaj z Manulą Kalicką i Zbigniewem Zawadzkim, mocno trzymam powieść, jest już moja!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież