"Trup z Nottingham" Sasza Hady (Oficynka)

Pozornie wydaje się to proste. Wystarczy zastanowić się kim ma być morderca i ofiara, wymyślić motyw, wybrać narzędzie zbrodni, a potem zacząć pisać - od końca.

Cóż, ten „przepis” na doskonały kryminał bardzo rzadko okazuje się skuteczny. Zazwyczaj czytelnik ginie w gąszczu wątków, gubi się wśród podejrzanych, albo zaraz na wstępie odgaduje kto jest zabójcą. A wtedy klapa gwarantowana.

Na szczęście Sasza Hady autorka kryminału „Trup z Nottingham”, nie popełniła żadnego z błędów, który skazałby książkę na niepowodzenie.

 

Policjant Nicholas Jones oraz pisarz Rupert Marley (bohaterowie znani czytelnikom już z poprzedniej książki autorki) rozpoczynają kolejne śledztwo.

Tym razem jadą do Nottingham, gdzie w wydawnictwie Darrington & Burrows został zamordowany jeden ze wspólników: Walter Darrington. Pod pozorem napisania kolejnego kryminału, Rupert i Nick, który udaje agenta pisarza, wchodzą w świat redaktorów, książek i wielu skrywanych tajemnic.

Choć od samego początku podejrzanych jest wielu, wyjaśnienie sprawy zajmie detektywom ponad 400 stron. Stron pełnych zaskakujących zwrotów akcji i rosnącego napięcia.

Poboczny, choć równie interesujący wątek, zbliża czytelników do osobistego życia obojga bohaterów. Poznajemy ich rodziny, miłości, problemy i frustracje. Wierząc, że Sasza Hady celowo zaprosiła nas do domów Ruperta i Nicka, możemy mieć nadzieję, że postanowiła kontynuować serię.  

Książka wciąga praktycznie od pierwszej strony. Barwne postacie, wartka akcja i lekkie pióro, to główne jej atuty.

Nic nie jest tu sztampowe i z góry przewidywalne. Rupert i Nick nie są wykreowani na superbohaterów. Potykają się, błądzą, a przy tym pozostają pełni uroku.

Książka została napisana w konwencji dobrego, angielskiego kryminału, a główni bohaterowie, mają szansę stać się kolejnym wcieleniem Holmesa i Watsona.

Książkę polecam nie tylko miłośnikom kryminałów.

Jeśli macie ochotę na lekką, a zarazem dobrą lekturę, odwiedźcie najbliższą księgarnię i wraz z Rupertem i Nickiem zacznijcie szukać mordercy.

 

 

 

Komentarze  

 
0 #1 Vince 2015-12-17 04:46
I have read so many posts concerning the blogger lovers however this article is really a good
piece of writing, keep it up.

my web-site Vince
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież