"Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie" Marek Kamiński (G+J)

Marka Kamińskiego, podróżnika, zdobywcy obu Biegunów nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie każdy jednak wie, że słynny polarnik studiował filozofię i fizykę, a jego życie to nie tylko wyprawy – to także działalność w założonych przez siebie instytucie i fundacji, rodzina, wykłady oraz publikacje.

„Warto podążać za marzeniami...” to swoista autobiografia, w której Kamiński opowiada o tym, jak obudził w sobie żyłkę podróżnika, snuje opowieści o kolejnych przedsięwzięciach - o przygotowaniach do nich i trudach realizacji, rozterkach, obawach, zwątpieniach i sukcesach. Dzieli się przeżyciami, z wędrówek m.in. przez grenlandzkie lodowce i australijską pustynię, pokazuje jak zdobywać góry – dosłownie i w przenośni, a także udowadnia, że z małym dzieckiem też można podróżować.


Szczególną uwagę zwraca metodyczne postępowanie globtrotera - przewidywanie problemów i wynajdowanie sposobów ich rozwiązania przed podjęciem wyprawy, stawianie sobie celów i dążenie do ich osiągnięcia, zdobywanie doświadczenia w teorii – z książek i w w praktyce- od kolegów.
W publikacji wykorzystane zostały liczne fragmenty dziennika prowadzonego na blogu, zapiski z zeszytów towarzyszących autorowi w podróżach. Walorem jest duża ilość kolorowych zdjęć na kredowym papierze we wkładce, a także zamieszczenie spisu ekwipunku na poszczególne wyprawy. Co ciekawe, są na tych listach również książki.

Z „... Mojej podróży przez życie”wyłania się obraz pana Marka jako człowieka z pasją, otwartego na świat i nowe doznania. Wrażliwego, ale zarazem twardego, niezłomnego, wytrwałego i zdeterminowanego. Kamiński może pretendować do miana autorytetu. Swoim życiem zaświadcza o tym, że da się zrealizować marzenia, osiągnąć cele, przekroczyć granice, czy przełamać bariery.

Książka wpisuje się w nurt literatury podróżniczej, lecz także zaliczyć ją można do dziedziny coachingu i psychologii motywacji. Fascynująca i inspirująca lektura.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież