„Praktyczny poradnik ucznia. Twoja szkoła bez tajemnic” Marcin Przewoźniak (Publicat. Papilon)

 „Praktyczny poradnik ucznia”, czyli twoja szkoła bez tajemnic to książka autorstwa Marcina Przewoźniaka, wydana w ramach Centrum Edukacji Dziecięcej przez Wydawnictwo Publicat.

Poradnik ten to pozycja przeznaczona dla przyszłych adeptów szkoły podstawowej, którzy po raz pierwszy przekraczają szkolne mury. To także książka pełna cennych wskazówek dla rodziców, którzy czasami nie wiedzą jak pokonać strach własnego dziecka przed tym co nieznane i na pozór groźne.

Autor w sposób humorystyczny i bardzo przystępny burzy wszelkie stereotypy związane z byciem „pierwszakiem”, przekonując do tego, że szkoła wcale nie jest taka straszna, że fajnie jest być uczniem, a po szkolnych korytarzach wcale nie biegają kościotrupy.

Książka zawiera mnóstwo ciekawych wskazówek, porad, między innymi jak bezpiecznie dojechać do szkoły, kto w niej rządzi, jak wygląda klasa, co to są oceny, jak spakować się do szkoły, jak nie być skarżypytą, czy w jaki sposób przygotować się do szkolnej wycieczki. Takich porad jest naprawdę sporo i są one skierowane nie tylko do uczniów, ale także i do rodziców, z propozycjami, jak można się zachować w danej sytuacji.

Pozycja zawiera mnóstwo wesołych i kolorowych ilustracji, wydana została na miłym w dotyku kredowym papierze, to na pewno sprawi, że będzie atrakcyjna dla małych czytelników.

Na ostatnich stronach został umieszczony przyspieszony kurs ortografii i podstawy matematyki, a także plan lekcji.

„Praktyczny poradnik ucznia” jest idealnym prezentem dla przyszłego pierwszoklasisty, wakacyjną lekturą poprzedzającą inaugurację roku szkolnego, kiedy to rodzice mogą w sposób prosty, humorystyczny i zabawny przygotować swoje dziecko do wejścia w nowy etap życia. Polecam.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież