"Obca w świecie singli" Krystyna Mirek (Edipresse Książki)

,,Obca w świecie singli”  należy do gatunku  literatury obyczajowej, po którą chyba najrzadziej sięgam. Jednak nie żałuję żadnej minuty spędzonej nad tą powieścią. Wiesz dlaczego?  Bowiem autorka, w swej wydawać by się mogło lekkiej historii, zawarła bardzo współczesny problem, jaki dotyka często młodych partnerów i małżonków.  Tam gdzie normalnie kończą się książki zdaniem ,, I żyli długo i szczęśliwie” pani Krystyna zaczyna swoją opowieść. Przedstawiając szarą rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć zakochani. Jaką zapytasz ?  Praca, dom, wychowywanie dziecka, problemy życia codziennego nie jeden najsilniejszy związek zburzyły. Tak jest i tutaj. Poznajemy dwie rodziny, łączące bardzo wiele pomimo, że się nie znają. Mamy Karolinę, Patryka i ich córkę Lenę oraz Agnieszkę, Jakuba i córkę Martynkę. Obie pary prowadzą własne restauracje, lecz te związki dalekie są od ideału. Kiedy więc Patryk zostaje przyłapany na zdradzie, a Agnieszka zostawia Jakuba, nasza dwójka musi poradzić sobie z nową rzeczywistością, która nazywa się samotność. Los sprawia, że Karolina i Jakub łączą siły i zaczyna się prawdziwa akcja. Bowiem kobieta musi uratować swoją upadającą restaurację. Natomiast Kuba, pomimo iż jest najlepszym kucharzem zostaje  wyrzucony z rodzinnego interesu po rozstaniu z Agnieszką, musi znaleźć sobie pracę. Uwierz mi, ta dwójka tworzy świetny duet i genialne miejsce do jedzenia. Jednak czy znajdą szczęście i miłość?

    Karolina i Jakub, choć są czołowymi bohaterami tej powieści, nie są bez wad, co bardzo mi się spodobało. Można więc spokojnie utożsamiać się z nimi, odnajdując w nich nas samych. Fabuła prowadzona naprzemiennie pozwala bliżej poznać ich perypetie.  Czytając tę książkę miałam wrażenie, że oglądam film, co uważam za cechę wspaniałego kunsztu pisarskiego. Już teraz wiem dlaczego autorka  uważana jest za królową lekkiego pióra. Książka jest bardzo życiowa i niejedna osoba może powiedzieć,, oto moje życie”. W przepiękny sposób pisarka przedstawiła problemy dzisiejszych rodzin, pokazując jak kruche są teraz relacje między członkami rodziny. Wtrącający się teściowie, problemy finansowe, praca do późnych godzin, powodują, że zatracamy się w wirze konsumpcjonizmu zapominając o tym co tak naprawdę jest ważne. Miłość, rodzina, wsparcie, bezpieczeństwo wydają się być daleką  mrzonką. Jednak nie martw się, zakończenie jakie zaserwuje Ci pani Krystyna, daje nadzieję na lepsze jutro.

Podsumowując książka bardzo mi przypadła do gustu, jest idealna na taki letni odpoczynek  na leżaku. Powieść ta napisana jest lekkim i przyjemnym stylem, czyta się ją bardzo szybko. Fabuła jest wciągająca, a czytelnik kibicuje postaciom, w ich dążeniu do celu. Bohaterowie są genialni  i z przyjemnością odwiedziłabym ich restauracją, by spróbować kuchni Jakuba i pogadać z Karoliną. Polecam wszystkim tym, którzy chcą zrelaksować się, przeczytać coś lekkiego, lecz mądrego. Powiem Ci w sekrecie, że szybciutko muszę nadrobić wcześniejsze pozycje autorki, bo naprawdę bardzo spodobał mi się jej styl pisarski J

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież