Obchody Światowego Dnia Książki w Kamiennej Górze

 23 kwietnia 2013 r. w Kamiennej Górze po raz kolejny odbędą się obchody Światowego Dnia Książki. Święto czytających, piszących, bibliotekarzy i księgarzy. Wszystkich tych, dla których książki to codzienność, treść życia i radość.

Z tej okazji do Kamiennej Góry przybędzie około 30-stu Pisarzy i Poetów z całej Polski, którzy będą brać udział w szeregu spotkań z Czytelnikami na terenie Kamiennej Góry i okolic. Przygotowano spotkania na kamiennogórskim Rynku, w Księgarni Atena, a także w szkołach, przedszkolach, szpitalu, muzeum, domach kultury oraz w kawiarni „Lotos” i w hotelu „Karkonosze”. Oprócz spotkań autorskich, odbędzie się także cykl różnotematycznych warsztatów z młodszymi i starszymi Czytelnikami, a także wieczorna debata pod hasłem ”Czy książka to dobro kultury czy zwykły towar?” Nie zabraknie oczywiście flashomobowej akcji „Czytanie pod chmurką”, która będzie miała miejsce o godzinie 18 nad Zalewem (główny most).

 

Oprócz tego przewidziano szereg atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych Czytelników. W Księgarni Atena będzie czekało na dzieci pudło z rozmaitymi prezentami, a dzieci z „zerówek” i najmłodszych klas będą mogły zakupić książeczki za 1 zł.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym święcie literatury, 30 autorów, 150 róż, 400 książeczek dla dzieci, 2 dni, spotkania w 6 miejscowościach. Światowy Dzień Książki to Kamienna Góra! Do zobaczenia!

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież