REDAKCJA „Czytajmy Polskich Autorów”
napisz do nas:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Agnieszka Lingas-Łoniewska, szefowa portalu, pisarka, autorka takich powieści jak: Bez przebaczenia, Szósty, Zakład o miłość, trylogia Zakręty losu, trylogia Łatwopalni, Brudny świat i wielu innych. Ma na swoim koncie udział w antologiach „31.10” i „Zatrute pióra”. Zajęła II miejsce w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, w 2012 roku otrzymała żelazny Glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki. Od 2010 roku prowadzi portal i fanpage Czytajmy Polskich Autorów na FB, promujący polską literaturę. Od 2014 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich. Mieszka we Wrocławiu.
Katarzyna Pessel, redaktor główny portalu, mówi o sobie: Czytam bo jestem, jestem bo czytam. Książki towarzyszą mi od zawsze, są zawsze blisko. Obojętnie czy jadę autobusem, czekam na przystanku, stoję w kolejce lub mam czas wolny, moment na lekturę zawsze się znajdzie. Na co dzień łączę przyjemne z pożytecznym, czyli po przeczytaniu ciekawej historii, dzielę się opinią z innymi na blogu takijestswiat.blogspot.com. Słowo pisane pozwala poznawać świat od intrygujących stron i spotykać niezwykłych ludzi.
RECENZENCI, WSPÓŁPRACOWNICY:
Beata Sarnowska: Rocznik 77. Mieszka na Warmii, w małej miejscowości pod Olsztynem. Z wykształcenia pedagog, choć nie ma na koncie przepracowanej ani jednej minuty w wyuczonym zawodzie. Zawodowo od wielu lat związana z dominującym na rynku operatorem telekomunikacyjnym. Pracuje, starając się podnieść zadowolenie i satysfakcję klientów z oferowanych przez operatora usług. W wolnym czasie po pierwsze: czyta; po drugie: czyta; po trzecie: czyta, a po czwarte: próbuję sama pisać. Uwielbia: kryminał, powieść sensacyjną, obyczajową, a także latte machiato, czekoladę Milkę z nadzieniem malinowym i .... nie, STOP, zapraszam do lektur polskich pisarek i pisarzy.
Diana Kobylska: Uśmiechnięta, momentami zbyt złośliwa absolwentka administracji. Staram się korzystać z życia jak mogę i póki mogę. Uwielbiam wiosnę, dobrego rocka i książki. I dobrą kawę... w dużych ilościach.
Agnieszka Grabowska: Nie wyobrażam sobie życia bez książek, muzyki, kotów i kawy. Czytanie to dla mnie stan naturalny, pisanie - stan wyjątkowy. Zdarzało mi się wygrywać konkursy na recenzje. Obecnie - urzędniczka, mama rezolutnej przedszkolaczki, nieperfekcyjna pani domu i opiekunka kotki Adeli. Z pasją czytam polskich autorów, ale nie tylko. Współpracuję z Magazynem Obsesje.
Sabina Waszut: Absolwentka turystyki. Z podróżami zawsze jest jej po drodze. Prowadziła biuro turystyczne, współpracuje z portalami krajoznawczymi. Czyta odkąd poznała literki. Pisać zaczęła ponoć jeszcze wcześniej. Kilka lat temu związała się z Portalem Pisarskim, gdzie do oceny trafiały pierwsze teksty, głównie recenzje i miniatury. Mieszka w Chorzowie z dziećmi, mężem i całkiem nowym nabytkiem - kotem Agrestem. Obecnie czeka na ukazanie się na rynku książki, której jest współautorką. Po cichutku planuje wydanie następnej.
Sylwia Szymkiewicz-Borowska: Rocznik 84. Od kilku lat mężatka, nieustannie marząca o powiększeniu rodziny. Na co dzień mały trybik w sercu sporej maszyny, szprycujący się melisą by jakoś przetrwać kolejny dzień. Po godzinach wolny ptak oddający się takim przyjemnością jak czytanie, recenzowanie i, od czasu do czasu, gotowanie...
Prowadzę bloga Słowa duże i MAŁE / http://slowaduzeimale.blogspot.com/
W sieci znana jako Sil :)
Zuza Chabielska: zafascynowana literaturą licealistka, która po zgłębianiu kanonu hiszpańskojęzycznego w szkole, w wolnym czasie czyta całą resztę. Otwarta na wszystko, choć z brakami w klasyce, które nieustannie próbuje nadgonić. Szukająca potwierdzenia dla zwrotu „Dobre, bo polskie”. Miłośniczka przyrody i podróży, najczęściej po kartach książki z kubkiem herbaty w dłoni.
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
Gminy Suchy Las
Magdalena Knedler: Logopeda medialny, trener dykcji i emisji głosu, redaktorka portalu Oblicza Kultury, autorka e-booka "Sztuka Żywego Słowa, Czyli Jak Czytać, Mówić, Interpretować". Literacko ugrzęzła w krótkiej formie, z której usiłuje się powoli wyzwolić. Zadebiutowała opowiadaniem "W labiryncie Sapmi", które ukazało się w antologii weird-fiction "Po drugiej stronie". Publikowała m.in. w miesięczniku Polskie Kulturalne Podziemie. Ostatnio wyróżniona w ramach ogólnopolskiego festiwalu Sztuka Czytania za opowiadanie "Biała sukienka" (publikacja - listopad 2013).
Kamila Walendowska: Rocznik 80, mama czwórki dzieci, żona wspaniałego faceta, twórcza kobieta z nieograniczonymi zdolnościami i ... możliwościami. Na co dzień robi wiele i niewiele. Kiedy tylko może ucieka w zapomnienie do książek, najchętniej polskich autorów. Marzy by kiedyś wydać coś swojego ;)
Michał "Michu" Wysocki - z wykształcenia i zamiłowania prawnik, ze wskazaniem na kryminalistykę. Wielbiciel komediowej fantastyki, fizyki kwantowej i rock n' rolla z lat siedemdziesiątych. Instrumentalista, twórca gier, społecznik, budowniczy blogów i stron internetowych. Recenzował powieści, opowiadania, płyty, koncerty, mangi, wszelkiej maści alternatywne inicjatywy. Nie cierpi sztuki nowoczesnej, długich opisów przyrody i herbaty z cukrem.
Katarzyna Stec - kobieta. Wrocławianka z wyboru. Na co dzień redaktorka. Po godzinach mól książkowy. Kolekcjonerka doświadczeń rozmaitych. Poszukiwaczka nowych wyzwań, na kolejnym odcinku drogi zawodowej. Z pewnością nie ostatnim. Miłośniczka kawy, literatury, dobrej kuchni i słowa pisanego. Kolejność do przedyskutowania.
Barbara Zając - absolwentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury i muzyki, fanka filmów i seriali animowanych. Dziewczyna ciągle szukająca szczęścia i swojego miejsca na Ziemi.
Agnieszka Trześniewska - dość dawno przekroczyłam magiczne 30. Jestem szczęśliwą żoną i matka dwóch niesfornych córek. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość na SGH i dzięki temu na co dzień pracuję w księgowości. Niestety cyferki nie zaspokajaja potrzeb mojej wyobraźni, dlatego kiedy tylko mogę poświęcam się najlepszej rozrywce jaką ludzkość zdołała wymyślić – czytaniu. Wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno odkryłam, że na własnym podwórku mamy autorów, którzy potrafią tworzyć prawdziwe perły i wyprawiać z czytnikiem niesamowite rzeczy. Agnieszka Lingas – Łoniewska jest w tym mistrzynią, a każda Jej powieść jest niczym tokoliza, gdyż wywołuję tachykardię, uderzenia gorąca i zawroty głowy. Uwielbiam też Piotra Adamczyka, który odkrył przede mną świat mężczyzny samotnego oraz Jolantę Kosowską, która „maluje” zapierające dech w piersiach obrazy.
Sylwia Winnik - absolwentka dziennikarstwa i zamówień publicznych. Jej pasjązawsze było, jest i będzie słowo pisane w każdej postaci. Autorka bloga/vloga Czas na Książki, który działa od marca 2014 roku. Nazwa jest oczywista do stwierdzenia, które zawsze podkreśla – bo...zawsze jest czas na książki! W tym okresie w ramach działalności blogerskiej, sztandarowymi cyklami stały się wywiady z pisarzami tzw. Spacer z Autorem oraz wideorecenzje - Spacer z Książką. W wolnych chwilach pisze nie tylko prozę, ale także poezje. Uczestniczy we wielu książkowych wydarzeniach m.in Festiwal Pióro i Pazur, Targi Książki, uczestniczy w panelach blogerskich. Wiecznie zakochana w górach!
Agata Piątek - Rocznik 95. Mieszkam w malutkiej miejscowości w Małopolsce, niedaleko Tarnowa. Studiuję finanse przedsiębiorstw, a w przyszłości zamierzam studiować drugi kierunek - edytorstwo. Od dziecka uwielbiam czytać i głównie czytaniem wypełniam swój wolny czas. Najchętniej sięgam po literaturę obyczajową i kryminały, koniecznie z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Poza czytaniem pasjonują mnie góry i zamki. Kolekcjonuję wspomnienia, wytrwale dążę do spełniania swoich marzeń.
Prowadzę bloga literackiego www.aptekaliteracka.blogspot.com